Bo ile można produkować tych kartek… Uważam, że jak już decydujemy się na laurkę, to w środku powinno się znaleźć piękne zdjęcie pociechy, a nie wydrukowane życzenia. W tym roku na Dzień Babci i Dziadka powstały kwiatki i serducha na piku a także aniołki z masy porcelanowej (przepis znajdziesz  w poprzednim wpisie) okraszone brokatem.

Potrzebne: piankowe kształty (w zestawie, ze wstążką i pikami; nie były warte swojej ceny…), farby plakatowe (pianki długo schną), i to co miałam akurat na stanie: ziarna kawy, kwiatki materiałowe z pasmanterii, klej vikol, brokat biały, foremki do muffinek, zielony filc na listki. fioletowy i pomarańczowy na wnętrza kwiatków, kolorowe guziki iiii mój ulubiony: pistolet z klejem na gorąco:).

Dzieci samodzielnie malują farbą, czekamy do następnego dnia aż pianka wyschnie, następnie smarują obrzeża klejem i odbijają w miseczce z brokatem. Później nabijają na wykałaczkę do szaszłyków, samodzielnie komponują wg wzoru. I tu już nasza praca… Klej jest naprawde rozgrzany, dlatego nauczycielka powinna elementy scalić. Dzieciaki podają, a my przyklejamy. Gotowe!

Nie jest to szybka i łatwa praca, ale efekt fajny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *