Panda Ada zachęca do czytania

„BAJECZKI PANDZIE ADZIE DO PODUSZECZKI”

-odpoczynek od tabletów, komputerów, konsoli i innych wirtualnych wycieczek,

na rzecz pięknej mowy, elokwencji, wyobraźni – rozwijanych poprzez słuchanie bajeczek”

Cele:

• kształtowanie postaw czytelniczych
  • ćwiczenie koncentracji uwagi dowolnej
  • rozwijanie wyobraźni
  • wzbogacanie słownika dziecka
  • rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat podczas rozmów o treści bajki
  • rozwijanie myślenia przyczynowo skutkowego

Projekt zakłada nocowanie maskotki PANDY ADY w domach przedszkolaków.

Zdaniem dziecka jest opieka nad pandą, zaznajomienie jej z dziecięcym pokojem i rytuałami panującymi w domu.

Zadaniem rodzica zaś, jest czytanie pandzie wybranej przez dziecko książeczki. Po przeczytaniu zawsze ma nastąpić analiza treści. Na pytania rodzica odpowiada dziecko w imieniu Pandy Ady. Kolejnego dnia rano rodzic wpisuje tytuł bajki na listę, a dziecko przed śniadaniem chwali się jakiej bajki słuchała panda u niego w domu (tym samym opowiada treść słyszanego utworu literackiego).