„BAJECZKI PANDZIE ADZIE DO PODUSZECZKI”

-odpoczynek od tabletów, komputerów, konsoli i innych wirtualnych wycieczek,

na rzecz pięknej mowy, elokwencji, wyobraźni – rozwijanych poprzez słuchanie bajeczek”

Cele:

  • kształtowanie postaw czytelniczych
  • ćwiczenie koncentracji uwagi dowolnej
  • rozwijanie wyobraźni
  • wzbogacanie słownika dziecka
  • rozwijanie umiejętności wypowiadania się na określony temat podczas rozmów o treści bajki
  • rozwijanie myślenia przyczynowo skutkowego

Projekt zakłada nocowanie pionka PANDY ADY w domach przedszkolaków. (pionek pochodzi z zestawu podstawowego https://przedszkolopedia.pl/produkt/z-panda-ada-programowanie-nie-na-ekranie-to-innowacyjne-podejscie-do-nauczania-poprzez-dzialanie/ )

Zdaniem dziecka jest opieka nad PANDĄ, zaznajomienie jej z dziecięcym pokojem i rytuałami panującymi w domu.

Zadaniem rodzica zaś, jest czytanie PANDZIE wybranej przez dziecko książeczki. Po przeczytaniu zawsze ma nastąpić analiza treści. Na pytania rodzica odpowiada dziecko w imieniu PANDY ADY . Kolejnego dnia rano rodzic wpisuje tytuł bajki na listę, a dziecko przed śniadaniem relacjonuje jakiej bajki słuchała PANDA u niego w domu (tym samym opowiada treść słyszanego utworu literackiego).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *