SUPERMOC! Na to czekałam! Książka jest skarbnicą pomysłów do zabaw edukacyjnych z dziećmi.

Zachęcam, by najpierw sięgnąć po pozycję opisaną tu:  https://przedszkolopedia.pl/uwaznosc-i-spokoj-zabki/ .

„MOJA SUPERMOC uważność i spokój żabki” Eline Snel jest idealną pozycją dla rodziców, którzy poszukują fajnych sposobów na spędzenie czasu z dzieckiem. Mogą ją też wykorzystać nauczyciele do pracy z całą grupą, pracy indywidualnej i jako element pracy terapeutycznej. Dedykowana jest dla dzieci 5-8 lat.

Znajdujemy w niej opowiadania, zabawy słuchowe, masażyki, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia indywidualne rozwijające spostrzegawczość (moje ukochane „lewopółkulówki”),  ćwiczące małą motorykę (mandale, sudoku, memorki, labirynt, papieroplastyka, wycinanki, prace twórcze, nalepki), ćwiczące dużą motorykę (joga dla dzieci) i inne.

Nagrania dołączone do książki to ponownie aksamit i jedwab – głos pani Agnieszki Marszałek.

TO DZIAŁA! Hasło trafione:)

Uczmy dzieci życzliwości- modelując zachowania

Nie odpychajmy od siebie nieprzyjemnych emocji- zauważmy, że są… a stracą na swej mocy

Dawajmy dzieciom doświadczenia polisensoryczne- zamieńmy ekran na skansen/zwierzyniec/park/plac zabaw

Każdy z nas jest inny- pozwólmy wykonywać ćwiczenia na miarę indywidualnych możliwości

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *