Słomki w przedszkolu być muszą, są niezawodnym narzędziem do ciekawych zabaw oddechowych. Można trafiać papierowym gniotkiem-piłką do bramki, zdmuchiwać kolorowe piórka ze stolika, dmuchać bańki, jak również przenosić sylwety liści na drzewa. Wykorzystaj je do powyższych zabaw przed transformacja w łodygę kwiatka:). Do wykonania potrzebujemy jedynie cienkie kolorowe kartki, gdyż żeby się nie napracować będziemy wycinać „przez kilka” :). Dzieci będą miały fajne ćwiczenie cięcia po linii prostej, żeby z kółeczka stworzyć imitację płatków. Co ważne, będą musiały wycinać z dużym wyczuciem- żeby nie przeciąć środka kółka (otworka zrobionego dziurkaczem). Taki kwiatuszek  posłużył nam przy temacie przyjaźni i obdarowywania się drobiazgami :), kto chciał mógł obsypać listki brokatem (kilku amatorów lepkich mieniących się w słońcu palców, się znalazło;)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *