Zaprojektowany przeze mnie dom wielopiętrowy 😉 zamieszkują KRASNOLUDKI.

Każdy krasnal wygląda inaczej, warto opisać ich atrybuty. Do zabawy potrzebny jest kluczyk. Na etapie powtarzania otwieramy kluczykiem drzwi przy jednoczesnym wymawianiu sylaby-imienia krasnala, by wpuścić do domu kolejno krasnale.

 

W innej wersji nasze krasnale to oddani wielbiciele zwierząt domowych. Każdy ma kota lub psa, a jeden z nich, nawet 2 koty :). Każdy ma imię zapisane na oddzielnej karteczce i dzięki temu możemy dowiedzieć się na którym
z pięter mieszka (liczebniki porządkowe przećwiczymy). Otwieramy drzwi, gdy wpuszczamy zwierzaki. Dziecko samo wybiera, gdzie mieszka pupil, u którego z krasnali (oczywiście mówimy posługując się ich imionami: BA, BE itp.) Tak możemy ćwiczyć etap rozpoznawania. A nazywanie- samodzielne odczytywanie przećwiczymy, gdy pieski/kotki będą wychodziły na spacer, a my zapytamy czyj zwierzak wychodzi z domu :).

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *