Zaprojektowany przeze mnie dom wielopi臋trowy 馃槈 zamieszkuj膮 KRASNOLUDKI.

Ka偶dy krasnal wygl膮da inaczej, warto opisa膰 ich atrybuty. Do zabawy potrzebny jest kluczyk. Na etapie powtarzania otwieramy kluczykiem drzwi przy jednoczesnym wymawianiu sylaby-imienia krasnala, by wpu艣ci膰 do domu kolejno krasnale.

 

W innej wersji nasze krasnale to oddani wielbiciele zwierz膮t domowych. Ka偶dy ma kota lub psa, a jeden z nich, nawet 2 koty :).聽Ka偶dy ma imi臋 zapisane na oddzielnej karteczce i dzi臋ki temu mo偶emy dowiedzie膰 si臋 na kt贸rym
z pi臋ter mieszka (liczebniki porz膮dkowe prze膰wiczymy). Otwieramy drzwi, gdy wpuszczamy zwierzaki. Dziecko samo wybiera, gdzie mieszka pupil, u kt贸rego z krasnali (oczywi艣cie m贸wimy pos艂uguj膮c si臋 ich imionami: BA, BE itp.) Tak mo偶emy 膰wiczy膰 etap rozpoznawania. A nazywanie- samodzielne odczytywanie prze膰wiczymy, gdy pieski/kotki b臋d膮 wychodzi艂y na spacer, a my zapytamy czyj zwierzak wychodzi z domu :).

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Tw贸j adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola s膮 oznaczone *