Gdy żar się leje z nieba, a dzieciaki jęczą o tablet/konsolę/telewizor/telefon… bo na podwórko wyjść się nie da- GRAMY!

Oto kilka propozycji:

BAOBAB- zręcznościówka- karcianka trenująca pamięć. Każda z kart ma osobny sposób położenia na drzewie. Fajne pomysły, proste zasady. Dla całej rodziny 🙂

 

ŚPIĄCE KRÓLEWNY- karcianka z wykorzystaniem umiejętności liczenia w pamięci do 10 (bo pieczątkę edukacyjną stawiamy wszędzie ;))), karty funkcyjne są przemyślane- łatwe do zapamiętania np. Smok broni Księżniczkę przed złym Rycerzem, który chce ją porwać do innego Królestwa

 

„PRZEBIEGŁE KRÓLIKI”- świetnie wykonana planszówka, zachwyca dokładnością i materiałem. Bardzo dobrze ćwiczy koncentrację, ale też ma dużą dawkę losowości, co pozwala każdemu doświadczyć wygranej:)

RÓJ- strategiczna, super przygotowanie do gry w szachy, gdyż każda z postaci ma inny sposób poruszania. Dla starszaków 😀

„ZWIERZAK NA ZWIERZAKU”- super zręcznościówka!. Świetne wykonanie gwarantuje HABA. Zasady megaproste- opanuje już 3-latek, ale gorzej z precyzją małej motoryki. Proponuję od 5 r.ż. 🙂

I naa koniec – gratka 😉

PRAWO DŻUNGLI- po prostu uwielbiam!Przyznam szczerze, nie grałam w nią z dziećmi …  Gra ma walory iście edukacyjne, gdyż rewelacyjnie stymuluje analizę wzrokową, ćwiczy spostrzegawczość i dostrzeganie drobnych szczegółów, ale to moja gra imprezowa… TAK. Gramy w nią w gronie dorosłych i mamy ubaw za każdym razem!!! Zestaw zawiera karty i berło, które w odpowiednim momencie trzeba chwycić

v

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *